Skip links

Windows 10 Devri Kapanıyor Mu?

Windows kullanıcıları tarafından en çok kullanılan işletim sistemi Windows 10, son baharda yerini Windows 11 ‘e devredecek. Microsoft yeni göz bebeği Windows 11 ‘i duyururken, 2025 tarihini göstererek Windows 10 ‘u artık desteklemeyeceğini duyurdu.

Microsoft duyurusunda 14 Ekim 2025 tarihinden itibaren artık Windows 10 için desteğini tamamen sonlandıracağını bildirdi. Microsoft ‘un şu an kullanıcıları tarafından en çok tercih edilen sürüme ait olan Home, Pro, Enterprise, Pro Education ve Pro for Workstations paketleri için o tarihten itibaren güvenlik yamaları veya yeni geliştirilen özellikler için güncelleme sağlamayacağı anlamına gelmekte.

Yeni Windows ile bizi bekleyen yenilikler neler peki?

windows 11 ile beraber bizi yeni bir arayüz bekliyor. Yeni tasarımın testleri esnasında kullanıcı deneyiminden olumlu dönüşler alan Microsoft, dosyalara erişimi kolaylaştıran yeni tasarımda alışık olduğumuz görev çubuğu üzerinden ekranın en sol tarafına bitişik bulunan arama, Windows logosu ve diğer sabitlediğimiz uygulama veya dosyalar artık görev çubuğunda ekranın tam orta kısmında yer almakta.

Oyun severler için birçok geliştirme gerçekleştiren Windows 11 Xbox uygulamalarını daha iyi ve kolay kullanabilmeniz için entegrasyonda iyileştirmeler gerçekleştirdi. Aynı zamanda AutoHDR ve DirectStroga desteği dahil bir dizi değişiklikler gerçekleştirdi. Microsoft, yaptığı güncellemeler ile  daha iyi bir oyun deneyimi yaşamamızı sağlayacak gibi duruyor. Pc oyunu sevenlere söyleyebiliriz ki, Windows 11 tamda sizin için geliştirildi.

🍪 This website uses cookies to improve your web experience.